Ана Камчева пристигна во Кривичен (ФОТО) - Слободен печат

Ана Камчева пристигна во Кривичен (ФОТО)

Видно скоцкана од луксузен црн автомобил, пристигна пред Основниот кривичен суд, сопругата на Орце Камчев, Ана Камчева, која денеска треба да сведочи за предметот „Рекет“.

На предхотното рочиште Камчева не се појави, бидејќи била болна со покачена телесна температура.

Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

Во Кривичниот суд треба да продолжи рочиштето за предметот „Рекет” во кој се обвинети поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева и Бојан Јовановски-Боки 13.

Фото: Слободен печат/ Драган Митрески

На последното рочиште, што се одржа на 6-ти декември, сведочеше Јордан Камчев, кој рече дека во повеќе наврати обвинетиот Боки 13 пробал да го уценува со, според него, наместен предмет „Империја” покренат од Специјалното јавно обвинителство, кој имал цел на нелегален начин да се стекне со поголема сума пари.

Прочитај повеќе

Членките на ЕУ ќе можат да ги ограничат или исклучат високоризичните доставувачи на 5Г опрема

Слободен печат

Седници на две собраниски комисии

Слободен печат

Скопски агол со градоначалникот на Ѓорче Петров

Слободен печат

Светска здравствена: Кинезите преземаа соодветни мерки против корона вирусот

Слободен печат

Ивановска: Детектирани се слабите точки и „финтите“ како се злоупотребува дискреционото право

Слободен печат

Дескоска очекува поддршка од сите пратеници за Законот за ЈО

Слободен печат

Остави Коментар

19 + 13 =

Прочитај повеќе

Прв ден судење за отповикувањето на Трамп- борба за сведоци и доверливи документи

Слободен печат

Др. Дудучки: Голем број млади Кумановци страдаат од пострауматски стресни раствојства настанати во војни

Слободен печат

Трамп „зависен“ од Твитер, во еден ден напиша 142 твита

Слободен печат

Продолжува судењето за „Рекет”

Слободен печат

Пратениците ќе расправаат за Законот за заштита од вознемирување на работно место

Слободен печат

Сончево со температура до 11 степени

Слободен печат