3 C
Скопје

Ана Ивановиќ откри која е нејзината омилена храна, одговорот ги воодушеви сите

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ (33) одговараше на прашања од нејзините обожаватели на својот Инстаграм профил. Еден од најинтересните одговори беше токму за храната.

Instagram
Instagram

Обожавателите ја прашуваа апсолутно сè, за нејзината кариера, тренинзи и кое е нејзиното омилено јадење. Кога ѝ го поставија прашањето таа не се двоумеше и веднаш рече – „сарма“.

Моето омилено српско јадење е сарма. Многу е добро и треба да го пробате“, одговори Ана.

Instagram
Instagram

Што се однесува до германската храна, Ана рече дека сака ги сака шницлите.

Српската убавица призна иако на професионално уште од 2016 година не се занимава со тенис, таа редовно тренира, понекогаш дури и по три пати на ден.

Instagram
Instagram

Таа вели дека ужива во прошетките со своите деца Лука и Леон, но и дека во слободно време сака да игра тенис својот сопруг Бастијан Швајнштајгер.

Прочитајте и...  ВИДЕО+ФОТО: Гледачите се пожалија дека не можат да спијат откако ја гледале серијата за еден од најморничавите сериски убијци

Поврзани вести

Теории за „Сексот и градот“: Дали „Ѕверката“ ќе умре во новата сезона?

Слободен печат

Здрави намирници после кои повеќе нема да бидете гладни

Слободен печат

Супер трик – Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

Слободен печат

ФОТО | Душко Тошиќ добил неочекувано роденденско изненaдување: Дали е од Јелена Карлеуша?

Слободен печат

ФОТО: Викториа Лоба ужива на Копаоник

М.Р

ВИДЕО | Марија Шерифовиќ призна дека фантазира за венчавката и дека сака да има дете во иднина

Слободен печат

Остави Коментар