Ана Ивановиќ објави фотографија од роденденот, а вниманието го привлекоа нејзините неверојатни нозе! (ФОТО)

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ, вчера го прослави својот 32 роденден, а за да и го разубави денот, нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер, со прекрасна порака и го честиташе роденденот на Инстаграм.

„Среќен роденден на најпрекрасната сопруга и мајка. Прекрасна година е позади нас, се радувам и на наредните години со тебе и нашето семејство“, напиша фудбалерот.

И Ана сподели романтична фотографија на која таа и сопругот позираат прегрнати на зајдисонце за нејзиниот роденден.

Прекрасната тенисерка се „пофали“ и со гламурозното издание по повод роденденската прослава и собра околу 45 илјади лајкови.

„Какви нозе“, „Прекрасна си“, „Магепсана сум, најубавата тенисерка на светот!“ и „Прекрасно изгледаш, а твоите нозе пак…“, се само дел од коментарите на нејзините обожаватели на Инстаграм.

View this post on Instagram

Bday celebrations 🎉

A post shared by Ana Ivanovic (@anaivanovic) on

Ана и Бастијан се венчаа во 2016 година во Венеција, а денес се горди родители на двајца синови.

Прочитајте и...  Виц на денот - Притисок

Прочитај повеќе

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тамара Тодевска славеше роденден: Погледнете колку години наполни! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Те сакам и го сакам животот кој заедно го живееме“ – Ренди Гербер и Синди Крафорд прославија 22-годишнина од бракот (ФОТО)

Слободен печат

Цеца против Карлеуша на суд: Јас дојдов, таа не, да не се развлекува веќе ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лепа Брена: Фотографија која ми буди чувства, татко ми Абид – мојата најголема поддршка (ФОТО)

Слободен печат

На Џамбазов му се погоди: Додека тој пее, неговата девојка Илина бруси со брусалица облечена во секси чорапи (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Џенифер Анистон го прогонува и шпионира поранешниот сопруг

Слободен печат