Ана Ивановиќ: Не можам да замислам подобар пример од Бастијан за нашите синови!

Откако Ана Ивановиќ се појави во светот на спортот маѓепса многумина со нејзината природна убавина, дамски став и одмереност. Поради сето тоа, таа стана пример за многу девојки, а и неостварена желба на многу мажи. Ана покажа дека само оние кои храбро чекорат низ животот може да постигнат големи резултати, па така во 2008 година стана најдобрата тенисерка на светот со прво место на „WTA“ листата.

Инстаграм

Средбата со најплатениот германски фудбалер Бастијан Швајнштајгер се случила во летото 2014 година за време на гостувањето на Ана во „US Open“, Њујорк. Иако двајцата сакаа да ја сокријат љубовта од јавноста, папараците успеаа да ги сликаат во септември истата година на улиците во Менхетен како шетаат држејќи се за рака. Во март 2018 година тие го добија синот Лука, а во август 2019 се роди вториот син Леон.

Прочитајте и...  Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека
Инстаграм

Ана не крие колку е задоволна од својот сопруг, па често на друштвените мрежи му упатува емотивни зборови. За празникот Денот на таткото, таа не ја пропушти можноста и јавно да му каже дека го смета за најдобриот татко и вистински пример за нивните синови.

Инстаграм

„Мој соиграч. цврсто раме и најдобар татко. Не можев ниту да замислам подобар пример за нашите две момчиња“, напиша Ана на Инстаграм.

Прочитај повеќе

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Северина коментираше на објава на Игор, која подоцна ја избриша: Пејачката ги обвинува Кеба и Оља! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Богдана ќе ја породи истиот доктор кој ја породил и Цеца!

Васко Спасоски

План за бегство: Бекамови бараат дозвола да направат подземен тунел!

Слободен Печат

Херман Хесе: Парите не се ништо, моќта не е ништо, убавината не е ништо, среќата секогаш е таму каде што некој знае да сака!

Слободен печат