Американскиот амбасадор во Косово со Твитер порака до гласачите (ФОТО) - Слободен печат

Американскиот амбасадор во Косово со Твитер порака до гласачите (ФОТО)

Американскиот амбасадор во Косово, Филип Коснет изутринава преку Твитер им се обрати на косовските граѓани со апел да гласаат.

„Добро утро гласачи на Косово! Денеска е денот да се излезе и да се гласа. Вашиот глас е важен – гласајте за себеси, за вашата земја и за вашата иднина!”, напишал Коснет.

Американскиот амбасадор сподели и видео кое го објави пред некој ден, во кое зборуваше за важноста на гласот.

Прочитајте и...  Жерновски: НАТО се подготвува за македонското знаме! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЕДИ РАМА НЕ МОЖЕ ДА ЈА СОКРИЕ РАДОСТА: За Албанија собрани 1,15 милијарди евра

Слободен печат

ЕУ и додели на Албанија 100 милиони евра, Велика Британија милион фунти, а Шведска 5,6 милиони евра

Слободен печат

Николовски: Објавените докази од ПИ Мерките за „Рекет” доказ за вмешаност на власта

Слободен печат

ЗАСТРАШУВАЧКИ ПРОЦЕНКИ НА ОН: Половина милион луѓе во Лесото ќе гладуваат поради сушата

Слободен печат

КАМИОН ЛАДИЛНИК со 15 мигранти откриен на бугарска граница, уапсени двајца Грци

Слободен печат

Два авиони за евакуација слетаа во Калифорнија, 14 лица позитивни на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

четири × оне =

Прочитај повеќе

Извештајот на Европската комисија од 2 до 4 март

Слободен печат

Невада гласа за избор на демократски претседателски кандидат

Слободен печат

Во Франција секој ден има по 120 напади со нож или друго ладно оружје

Слободен печат

Македонија ќе донира шест милиони денари за обнова на Албанија

Слободен печат

Тачи: Косово ќе произведува мир, ќе биде фактор на стабилноста во регионот

Слободен печат

Хрватска и Австрија ќе донираат по еден милион, Грција 2,5 милони евра

Слободен печат