Американски турист паднал од ѕидините на Дубровник

Американски турист попладнево околу 16 часот паднал од ѕидините на Дубровник.

На терен се службите за итната помош и полицијата, како и пожарникари. Туристот го преживеал падот, но за сега не е познато колкави се повредите.

Увидот е во тек.

Прочитајте и...  Денеска е Задушница, утре Педесетница (Духовден)

Прочитај повеќе

Бајден обезбеди демократска номинација за борба против Трамп

Слободен печат

Албанија: Политичкиот совет постигна договор за изборната реформа

Слободен печат

Во изминатите 24 часа приведени 155 лица кои не ја почитувале забраната за движење

Слободен печат

Гутереш: Ако расизмот постои секаде, постои и во ОН

Слободен печат

Укинато задолжителното носење маски во Црна Гора

Слободен печат

Индија ја стигна Италија по бројот на заразени од коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Г-20 издвои повеќе од 21 милијарда долари за борба против коронавирусот

Слободен печат

Минеаполис донесе забрана за задушување на лице за време на приведување

Слободен печат

Кина пријави три нови увезени случаи на Ковид-19

Слободен печат

Хаос во Мексико: Приведени полицајци за смртта на млад човек во полициски притвор (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Читајте го бесплатно он-лајн викенд бројот на Слободен печат

Слободен печат

Болсонаро со закана до СЗО, над 35.000 починати од Ковид-19 во Бразил

Слободен печат