Американски и шведски шпиунски авиони влегоа во рускиот воздушен простор, вака СУХОЈ брзо ги испрати (ВИДЕО)

Руското министерство за надворешни работи соопшти дека „Сухој 27“ итно бил подигнат во воздух заради извидувачките авиони од САД и Шведска кои се приближиле на воздушниот простор на Русија.

„Пресметката“ се одиграла над Балтикот, а се е документирано со камера од кокпитот на рускиот ловец.
Извидувачкиот авион „РЦ-135“ и шведскиот електричен авион за собирање на информации „Галфстрим“ тргнале кон воздушниот простор на Русија, но „сухој“ ги прекинал во тоа.

Су-27 летал на безбедна одалеченост, пратејќи ги од воздушниот простор.

Прочитајте и...  Кинескиот гигант има најмногу 5G договори во Европа

Прочитај повеќе

Филипче за несреќата во Романовце: Четири лица се во животна опасност.

Слободен печат

Заев: Снимките на Милошоски покажуваат зошто беше важно носењето на Законот за ЈО

Слободен печат

На Голак одбележана 76 годишнината од Февруарскиот поход

МИА

Во Италија над 100 случаи на заболени од новиот коронавирус

Слободен печат

Регионална конференција во Битола за погранична соработка и зближување на младите

МИА

Центро Унион прослави јубилеј: 30 години трговија за најдобрите

Слободен печат

Остави Коментар

6 + девет =

Прочитај повеќе

Османи: ДУИ реализираше внатрешен ветинг

Слободен печат

Во сообраќајка во Албанија загинаа двајца сириски имигранти, а осуммина се повредени

Слободен печат

Граѓански протест во Кочани против загадувањето на воздухот од фабриката за хартија

МИА

Вирусот ја „потопи“ француската економија: Пад на бројот на туристи 30-40 проценти

Слободен печат

Вучиќ: Годинава понуда во врска со Косово која Србија нема да смее да ја прифати

Слободен печат

Додека индустријата бара машински инженери и технолози, младите запишуваат општествени науки, потребно кариерно насочување уште во основно

МИА