Американски дипломат силувал 23 жени, му се заканува доживотна казна затвор

Архива

Поранешен американски дипломат признал дека дрогирал, сексуално злоупотребувал и потоа фотографирал вкупно 23 жени додека бил на неговата 14-годиншна функција во американската амбасада во Мексико, пренесува американското Министерство за правда

Министерството за правда објави дека на осомничениот 45-годишен Брајан Џефри Рејмонд може да му следува доживотна казна затвор. 

„Рејмонд го напушти Мексико откако на 31-ви мај 2020-та година, гола жена испаничена барала помош. Жената изјавила дека не памти што и се случило откако била на вечера со Рејмонд“ стои во соопштението на министерството. 

При истрагата биле откриени и стотици слики од голи и полуголи жени, кои Рејмонд ги сликал. Министерството соопшти дека неговите кривични дела започнале уште во 2006-та година. 

Видео на денот