Американската амбасадорка Бернс на средба со Талат Џафери – Слободен печат
ВестиМакедонија

Американската амбасадорка Бернс на средба со Талат Џафери

Новоименуваната амбасадорка на САД во земјава Кејт Мери Бернс денеска ќе го посети Собранието на Република Северна Македонија каде ќе има средба со спикерот Талат Џафери.

Покрај тоа, Џафери денеска во законодавниот дом ќе одржи неформална средба со претставници на медиумите, на која се разговара за тековните и идните активности на Собранието.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close