Американска научничка која се водела како исчезната пронајдена мртва на островот Крит

Власитите во Грција денеска потврдија дека американката Сузан Итон, која се водела како исчезната, била пронајдена мртва на грчкиот остров Крит.

Локалните медиуми наведоа дека телото на научничката било  пронајдено во внатрешноста на пештера недалеку од населбата Самоудокори, на околу 10 километри од местото каде што Итон била забележана последен пат.

„Со огромна тага и жалење ја објавуваме смртта на нашата драга пријателка и колешка, Сузан Итон”“, пишува во соопштението од Институтот во Дрезден.

Прочитајте и...  Над 130 лица во Штип ставени во изолација по контактите со заразените текстилни работнички

Прочитај повеќе

Поднесена кривична пријава против разрешениот реис Сулејман Реџепи

Слободен печат

Мрачна прогноза на СЗО: Коронавирусот стигнува повторно на есен

Слободен печат

Димитров ја поздрави лидерската улога на Франција за заживување на европската агенда

Слободен печат

САД распишаа награда од три милиони долари за апсење на пропагандистот на ИД

МИА Агенција

Голема потрага по нацистичко богатство: Во Полска скриено злато вредно 1,25 милијарди фунти

Слободен печат

Осуденикот Нинџа ја шокираше јавноста- ослабе до непрепознатливост (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата го приведе на испрашување премиерот на Федерацијата БиХ

Слободен печат

Во Велика Британија нови 377 смртни случаи од ковид-19 за 24 часа

Слободен печат

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат

Судир на мигранти во БиХ, двајца убиени, повеќе повредени

Слободен печат

Муцунски: За одредување датум за избори потребен е целосен консензус

Слободен печат

ЕП истражување: Жителите на пет земји најмногу пријавиле финансиски проблеми за време на пандемијата

МИА Агенција