Американска активистка од движењето во чест на Флојд пронајдена мртва (ВИДЕО)

За Салау не се слушна ништо од 6. јуни. Тој ден објави низа твитови во кои тврдела дека рано утрото била сексуално вознемирувана.

Полицијата од градот Талахаси ја истражува смртта на активистката на движењето „Black Lives Matter“ чие тело е пронајдено само неколку ден откако е пријавено нејзиното исчезнување.

19-годишната Олуватојин Салау и 75-годишна жена вчера вечерта се пронајдени мртви. Власите не објавија многу детали во врска со случајот, но е познато дека двата смрни случаи полициајта ги истражува како убиства и дека е приведено едно осомничено лице.

Осомничениот е идентификуван како 49-годишниот Арон Гли Јуниор.

Го опишала нападот на Твитер

За Салау не се слушна ништо од 6. јуни. Тој ден објави низа твитови во кои тврдела дека рано утрото била сексуално вознемирувана. После тоа и исчезнува секоја трага се до саботата кога е пронајдено нејзиното тело.

Салау на Твитер напиша дека тоа утро ја малтертирал маж на раскрсницата кај Парк Авенија и Пичвју Роуд. Рекла дека човекот ѝ понудил превоз до црквата каде побарала „прибежиште“ поради „неправедните животни услови“, јавува Талахаси Демократ.

Прочитајте и...  Оценувањето на далечина „помина со петка“

Салау рече дека по инцидентот повикала полиција. Не навела во која црква престојувала.

Некои луѓе ѝ одговорија на Твитер нудејќи и помош и прашувајќи ја дали е добро.

 

Поврзани вести

Лисица ги изненади скопјани 

Илинка Иљоска

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Остави Коментар