20 C
Скопје

Американка ставила диктафон во торбата на синот и го испратила во училиште: Набргу дознала нешто вознемирувачко

Откако момчето Камден Дејвис од Луизијана било дијагностицирано со аутизам, неговата мајка го запишала во специјализирано училиште „Академија на надежта“. За жал, таа многу зажалила за таа одлука.

Мајката Милиса после извесно време забележала дека нејзиниот син се враќа од училиште видно вознемирен. Детето станало агресивно, депресивно и насилно. Сфатило дека нешто не е во ред. Таа се пожалила на училишниот одбор, но откако ништо не било преземено, решила да ги земе работите во свои раце. Таа ставила диктафон во училишната торба на синот, за да дознае што се случува.

Потоа, открила дека две наставнички го малтретираат нејзиниот син.

„Да видиме што би направиле со него во е…. јавно училиште. Не би издржал ниту минута“, се слуша на една снимка, додека на друга е забележано како наставничката му вели на детето дека не смее да седи со другите дечиња, бидејќи не знае да пишува.

Поврзани вести

ФОТО | Се вакцинираше актерката Џенифер Анистон: Јас сум привилегирана

Слободен печат

ВИДЕО | Готова за три минути: Апаратите за пица кои ги шокираа Италијаните

Слободен печат

ВИДЕО: Кортни Кокс ја исфрлила водителката од дома бидејќи била лоша цимерка

Слободен печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја гледам – Затоа што си слепа!

Слободен печат

Кралицата Елизабета никогаш не открива што сака најмногу да јаде: Има една многу добра причина за тоа!

Слободен печат

ВИДЕО | Новиот хит на „Coldplay“ прв го слушна астронаутот Томас Пескет: Концерт за една личност

Милена Ри

Остави Коментар