Американците за време на воена вежба паднале во ЗАСЕДА на босанските војници и НЕ си поминале убаво (ВИДЕО)

Припадниците на американската воена полиција биле непријатно изненадени кога за време на воени вежби во Германија, паднале во заседа на босанските војници.

Тие биле дел од 5.000 војници од 21 држава кои учествувале во четиринеделни вежби со цел да се види колку добро единиците можат да одговорат на кризни ситуации.

Околу 30 непријателски трупи, кои ги претставувале американските и војниците на БиХ, чекале сојузничките трупи да си одат од селото, пред да го заземат автобусот и ликвидираат градското раководство, а заробените цивили ги користеле како човечки штит.

Додека пукале на воените полицајци кои се приближувале, непријателските војници се качиле на кровот на американските транспортери и почнале да фрлаат гранати внатре во нив.

Прочитајте и...  Сведоштва од Италија: Паниката е заразна и се шири побрзо од вирусот

Непријателот ги блокирал повеќето американски војници во центарот на градот и барал артилериски удар кој ги докрајчил.

Прочитај повеќе

Договорени мерките: Засилена контрола, изолациски центри и кризен штаб за превенција од коронавирусот

МИА Агенција

СЗО: Светот треба да се подготви за пандемија на коронавирусот

Слободен печат

Мета: Поднесов пријави против членови на „структурирана ќелија и опасна банда“

МИА Агенција

Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

МИА Агенција

Напад на талибанците во Авганистан, најмалку шест загинати

МИА Агенција

Здравствените власти во Хрватска тестираат шест примероци за коронавирус

МИА Агенција

Остави Коментар

7 + дванаесет =

Прочитај повеќе

Во воздушен напад врз пункт за набљудување во Идлиб загинаа 13 турски војници

МИА Агенција

Глобалното ширење на коронавирусот ги стресе светските пазари на капитал

МИА Агенција

Европа трепери од коронавирусот во Италија, Македонија ги засилува граничните контроли

Слободен печат

Грчката авиокомпанија „Ејџиан Ерлајнс” ќе продолжи со редовни летови и кон Италија

Слободен печат

Анадолија: Најмалку 100 транспортни воени авиони на Хафтар му испорачаа речиси 6.200 тони оружје

МИА Агенција

Бектеши: Стратегијата за енергетика до 2040 година целосно ќе го модернизира и трансфомира енергетскиот сектор

МИА Агенција