АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ЕВРОВИЗИЈА? Еве кога планираат да се организира во САД! – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

АМЕРИКАНЦИТЕ ЈА САКААТ ЕВРОВИЗИЈА? Еве кога планираат да се организира во САД!

Право на учество имаат членките на Европската радиодифузна унија, која пак тесно соработува со академијата Брајан од САД.

Откако до медиумите стигна веста дека Мадона го потврди нејзиниот настап на Евровизија во Тел Авив, интересот за оваа манифестација нагло порасна.

Право на учество имаат членките на Европската радиодифузна унија, која пак тесно соработува со академијата Брајан од САД. Со ова, се отвора можноста во некоја од следните години натпреварот да се организира токму во САД, наведуваат повеќе израелски медиуми.

Извршниот директор на Евросонг смета дека со организирање на овој фестивал во Америка, истиот би стигнал до многу повеќе гледачи и би придобил повеќе обожаватели низ светот. Дури има и конкретен план, Евровизија да се одржи во САД во 2021 година.

Оваа година вкупно 41 земја земаа учество на Евровизија. Вечерва се одржува втората полуфинална вечер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close