Амбер Херд е згодна „мултитаскинг“ мама

Амбер Херд
Фото: Принтскрин / Instagram

Актерката Амбер Херд која неодамна влезе во мајчинска улога објави охрабрувачка фотографија на својот инстаграм профил истакнувајќи ја својата одлична фигура.

Амбер е буквално со полни раце, па вежба додека истовремено се грижи за својата 5-месечна ќерка. На фотографијата 35-годишната актерка позира со малата ќерка во едната и сребрен тег во другата рака, носејќи црн спортски топ спарен со истобојни спортски хеланки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

„Мултитаскинг мама“ беше насловена објавата, додавајќи „емоџи“ на мускулеста рака, на која е забележителна одличната форма на Хеард.

„Јас сум и мама и тато. Таа е шефот“ објави Амбер Херд во една од минатите објави каде ја прикажа својата прва ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Актерката постојано ја промовира културата на вежбање и одржување на својата фигура преку објавите на нејзиниот инстаграм профил, па последната објава не изостанува од мотивирачката низа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Амбер, која е позната по нејзината улога во филмот „Аквамен“ но и по озлогласената разводна битка со актерот Џони Деп, објави дека стана мајка овој јули. Ќерката на Амбер, Оона Пеиџ, беше родена од сурогат мајка, а кога ја објави среќната вест актерката додаде дека таа е „почетокот на остатокот од нејзиниот живот“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amber Heard (@amberheard)

Видео на денот