15 C
Скопје

Амбасадорката Брнз го поздрави договорот за избори на 15 јули

Амбасадорот на САД во Република Северна Македонија,Кејт Брнз, на твитер ја поздрави информацијата дека предвремените парламентарни избори се закажани за 15 јули.

– Ја поздравувам информацијата дека изборите се закажани за 15 јули. Идниот Парламент и Влада се соочуваат со исклучителни одговорности и што ќе влијаат врз иднината на државата, вклучувајќи го и Ковид – 19, како и пристапните преговори со ЕУ. Со нетрпение чекам да продолжи и продлабочи нашето партнерство, напиша амбасадорката Брнз на твитер.

Прочитајте и...  Поради дезорганизацијата со вакцините: Унијата паѓа во очите на балканските народи

Поврзани вести

СЗО предупредува: Пандемијата достигна критична точка, но има причина за оптимизам

Слободен печат

ЦГК: Државата наплатува само 8,2 милиони евра годишно за експлоатација на минералните суровини

Слободен печат

Сè за бразилскиот вид коронавирус: Колку е опасен и дали вакцините ќе делуваат?

Илинка Иљоска

Богоев: Со дигитализација и системски промени против корупција

Слободен печат

ВИДЕО| Локвенец: Кога не работи сигнализацијата, возот запира, кондуктерот излегува и го стопира патниот сообраќај

ВИДЕО | Богдановиќ: Наша задача е да провериме дали сите закони и правила на игра се испочитувани околу парцелата кај Холидеј ин

Слободен печат

Остави Коментар