23 C
Скопје

Аманда Горман по инаугурацијата на Џо Бајден станува модел рамо до рамо со познатите ѕвезди

Аманда Горман, 22-годишна поетеса, која рецитираше на инаугурацијата на новиот претседател на САД, Џо Бајден, потпиша договор со агенцијата „IMG Models“, пренесува „Diepresse“

На инаугурацијата на Џо Бајден, Аманда се истакна со рецитирање, а со тоа успеа да им ја „украде славата“ на светските sвезди Лејди Гага и Џенифер Лопез, кои настапија на овој настан.

Instagram
Instagram

По нејзиниот настап, Горман потпиша договор со модната агенција, чии членови се светски познати модели како Џиџи и Бела Хадид.

На инаугурацијата, младата поетеса се истакна не само со својот перформанс, туку и со стајлингот потпишан од модниот гигант „Прада“. Црвената капа што ја носеше на настанот се распродаде со молскавична брзина, а побарувачката за жолтото палто што го носеше за време на инаугурацијата се зголеми за над 1000 проценти, според пребарувачите за интернет страници што продаваат брендирана облека.

„Модата е многу важна за мене. Таа е мојот начин да се изразам и да им се обратам на сите луѓе кои ме поддржуваат“, рече Аманда во интервју за Вог.

И покрај модниот договор што го потпиша, младата поетеса најверојатно нема да ја гледаме на модните писти, туку како заштитно

Поврзани вести

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на корановирусот

Слободен Печат

Дали сум бремена? Седум главни разлики меѓу рана бременост и ПМС

Слободен Печат

Шварценегер ја откри вртоглавата сума што ја добил за еден збор во „Терминатор“!

Слободен печат

Предлог за денешниот ручек: Пилешко со зеленчук

Слободен Печат

Маја Велкова, убавото лице на градот: Можеби бев единствената жена со посебни потреби која менаџираше салон

Мими Стојановска

Остави Коментар