Алжирскиот претседател префрлен во Германија на лекување

Алжирскиот претседател Абделмаџид Тебун е префрлен во Германија на лекарски прегледи, објави денеска државната телевизија.

Тебун (75) е примен во единицата за специјализирано лекување во воената болница, соопшти неговиот кабинет, неколку дена пред критичниот референдум за уставните измени.

Алжирскиот претседател во саботата рече дека се самоизолирал откако неколку помошници се позитивни на коронавирус.

– Ве уверувам, браќа и сестри, дека сум здрав и здрав ќе продолжам со мојата работа, рече тогаш Тебун. 

Извор:МИА

Прочитајте и...  Продолжен рокот за аплицирање на повиците од четвртиот сет мерки за секторите туризам и угостителство

Поврзани вести

Етиопскиот премиер ја одби меѓународната заедница за конфликтот во неговата земја: Сами ќе се справиме, ако треба ќе ве повикаме

Сашко Димовски

Милошоски: Дел од Обвинителството е под силно влијание на Владата

Слободен печат

ИК на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за избор на претседателство на ветерани

Слободен печат

Како дел од мировниот договор за Нагорно Карабах: Азербејџан го презеде Калбајар од Ерменија

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на Владата, Душко Арсовски

Слободен печат

Семејното насилство е најзастапен облик на насилство врз жените во Грција

Слободен печат

Остави Коментар