Алушовски: Во второто полувреме како да беше некоја друга екипа на Еурофарм

Еурофарм го забележа и вториот пораз во Лигата на шампионите, овој пат на гостувањето кај Савехов. Битолчани прокоцкаа предност од пет голови и на крајот загубија со 25:2. Тренерот на Еурофарм, Стевче Алушовски е разочаран од играта во второто полувреме.

„Во првиот дел одигравме одлично, но на почетокот од вториот дел се појави некоја друга екипа на Еурофарм Работник. Недозволиво е вака да грешат искусни ракометари, репрезентативци. Знаевме дека најголемата опасност за нас доаѓа од Благојевиќ и Салихи, но денес Берлин ни создаде многу проблеми, ни даде многу голови од транзиција и мислам дека тоа го реши натпреварот.
Гледавме натпревари на Савехоф, знаевме како играат, но само со една акција во вториот дел го разбија нашиот дефанзивен ѕид. Ни преостанува да анализираме, за три дена ни следи нов натпревар во СЕХА лигата, а во Лигата на шампионите ќе се обидеме да победиме во третиот обид – изјави Алушовски на прес-конференцијата по натпреварот.

Прочитајте и...  Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Прочитај повеќе

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Остави Коментар

три + 7 =

Прочитај повеќе

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвардиола: Му се воодушевувам на Реал Мадрид

Слободен печат

Коронавирусот го одложува наредното коло во Серија А

Слободен печат