Алушовски: Победи посреќната екипа 

Вардар новата сезона во Лигата на шампионите ја започна со пораз од 24:22 на гостувањето кај Брест Мешков.

Вардар со пораз ја започна новата сезона во ЛШ,„црвено-црните“ во финишот потклекнаа против Брест

Сè уште актуелниот европски шампион е поразен во самиот финиш на натпреварот, односно во последните две минути кога Брест направи пресврт и со два гола дојде до победата, но тренерот на „црвено-црните“ Стевче Алушовски и во поразот гледа позитивни работи.

– Многу е тешко да се зборува кога вака ќе загубите натпревар. Мислам дека денес победи посреќната екипа. Морам да ѝ честитам на екипата на Мешков и на тренерот Алонсо. Мислам дека направивме неколку клучни грешки во последните минути. Не се среќни нашите навивачи, но јас морам да честитам за борбеноста на моите играчи. Мислам дека ни претстои многу работа и мора да гледаме брзо кон следниот меч – изјави Алушовски на официјалната прес-конференцијата по мечот.

Прочитајте и...  Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Прочитај повеќе

Откако го купи Алкантара, Ливерпул тропа на вратата на Барселона

Слободен печат

Кошаркарите квалификациите за ЕП ќе ги доиграат турнирски и тоа во „меури“

Слободен печат

Син на НБА легенда ќе игра во АБА лигата

Слободен печат

Нови проблеми за Меси, ќе го пропушти „Ел Класико“?!

Слободен печат

Бејл доаѓа во Скопје: Ќе дебитира за Тотенхем против Шкендија

Слободен печат

Шампионката на УС Опен се откажа од Ролан Гарос

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кој е човекот кој ги собори рекордите на легендарниот Бубка: Почна да скока на три години, а за малку ќе ја оставеше атлетиката поради бејзбол (ФОТО)

Слободен печат

Нов пресврт на Мајами за водство од 2:0 во победи (ВИДЕО)

Слободен печат

Базел и Милан сигурни во квалификациите за ЛЕ, крај за Динамо Москва

Слободен печат

„Војната“ со Меси и слабите резултати предвреме ќе го избркаат Бартомеу од Барселна

Слободен печат

Легендарниот Бубка веќе не е најголем „скокач“, светски рекорд на Дуплантис

Слободен печат

Дрита го елиминира Силекс и од Лигата на Европа

Слободен печат