Алушовски: Горд сум на победата над Веспрем, ова е награда за несреќните порази

Еурофарм Работник можеби не може да оствари триумф во Лигата на шампионите, но затоа во СЕХА лигата, има максимален ефект. Најголемиот скалп, битолчани го зедоа денеска, совладан е Веспрем со 26:24, а тренерот Стефче Алушовски вели дека оваа победа е награда за несреќните порази во ЛШ.

– Честитки за навивачите и играчите. Горд сум што победивме еден европски гигант како Веспрем. Во Лигата на шампионите имавме неколку несреќни резултати, а оваа победа како да беше награда за сето тоа. Се надевам дека момците ќе започнат да веруваат во себе дека вредат многу повеќе. Мислам дека тие сè уште имаат психолошка бариера за да го дадат максимумот, и искрено се надевам дека овој успех ќе ни помогне да започнеме да бележиме резултати кои се очекуваат од нас – изјави Алушовски.

Прочитајте и...  Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Американците прво го плукаа Ѓоковиќ, а сега кукаат за него откако е загрозен УС Опен

Слободен печат

Убиен братот на фудбалер на Тотенхем

Слободен печат

Поништена суспензијата: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

ТУРЦИЈА: Претседател на фудбалски клуб изнајми кран за да гледа натпревар (ФОТО)

Слободен печат

Златан откри како дојде во Милан: Сопругата мислеше дека е луд

Слободен печат

Радосна вест за навивачите на Ливерпул, Клоп останува на клупата уште четири години

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мурињо: Не ја сакам Лигата на Европа, но два пати ја освоив

Слободен печат

Конте ги налути челниците на Интер кои размислуваат за негова смена, наследникот би ги чинел 150 милиони евра

Слободен печат

Дембеле го одби Манчестер јунајтед

Слободен печат

Милан не може без драма, на крајот само бод за Елмас и Наполи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев со истиот учинок од 2009 година кога играше за Лацио

Слободен печат

Несторовски и Удинезе ја победија Рома, но загубија од Сампдорија! (ВИДЕО)

Слободен печат