15 C
Скопје

Алсат-М: Рашковски ќе гради хациенда од 800 квадрати во Побожје, а како инвеститори се заведени неговите деца

Семејството на Драги Рашковски, поранешен генерален секретар во Владата, сега секретар за мониторинг и поддршка на институциите при релизација на програмите за работа на Владата, гради луксузна хациенда во Побожје, на падините на Скопска Црна Гора,  објави Алсат-М.

Инвеститори на супер-комотната куќа се неговите две малолетни деца, тврди Алсат-М.

Плацот е веќе израмнет, на површина од неколку илјади квадрати. Според информациите на Алсат-М, ќе се гради куќа од над осумстотини метри квадратни нето површина.

Големиот градежен зафат предвидува објект за домување, базен, теретана, соба за билјард и разни други погодности.

Поврзани вести

Демократите победија на изборите во Херцег Нови, партијата на Ѓукановиќ доби само 6 места

Слободен печат

ВИДЕО | Необично грабнување во Татарстан: Украле авион, се урнаа неколку минути по полетувањето и загинаа

Слободен печат

ВИДЕО: Шпанците излегоа на улиците за да го прослават укинувањето на карантинот – шест месеци беа заклучени

Слободен печат

Медиумски фонд, со пари од медицинскиот канабис!

Љубиша Николовски

ВИДЕО: Непоканет гостин му ја украде славата на министерот додека даваше изјава

Слободен печат

Индија мака мачи со пандемијата, регрутира поранешен воен медицински персонал

Слободен печат

Остави Коментар