Алонсо ја чува клупата на Баерн за сензационален кам бек?! - Слободен печат

Алонсо ја чува клупата на Баерн за сензационален кам бек?!

Вест број еден во Бундес лигата е дека Баерн Минхен планира да го врати Пеп Гвардиола на клупата и тоа идното лето. Според медиумите, управата на „баварците“ ќе чека да заврши сезоната и потоа да го избере долгорочното решение за клупата.

Тие планираат да го ангажираат поранешниот фудбалер Чаби Алонсо кој би ја завршил сезоната, а потоа би останал во тимот како помошник на Пеп Гвардиола.

twitter.com/City_Xtra

Овие информации предизвикаа паника во сегашниот клуб на Гваридола, Манчестер сити, бидејќи неговата сопруга Каролина ја напушти Англија заедно со децата, но блиски пријатели на тренерот не веруваат дека тој би си заминал една година пред да му истече договорот/

Сепак во Баерн се надеваат дека ќе успеат да го убедат Пеп повторно да седне на клупата, а имаат голем адут во ракавот. И на самиот Пеп но и на неговото семејство им се допадна престојот во Германија, дури и сопругата Каролина ја засака државата и се убедени дека под влијание на сопругата, Гвардиола ќе одлучи да се врати во Бундес лигата.

Од друга страна, Шпанецот смета сегашниот негов помошник Микел Артета е подготвен да го презеде водењето на Манчестер сити. Потврда на овие шпекулации е и одбивањето на Артета да го наследи Унаи Емери на клупата на Арсенал.

Прочитај повеќе

Ниту Барса, ниту Реал: Неочекувана одлука на Нејмар!

Слободен печат

Бомбашки напад на судија, откажани сите натпревари на Кипар! (ФОТО)

Слободен печат

Словенците „газат“ кон полуфинале, Бомбач го потопи Исланд!

Слободен печат

Јунајтед го потврди трансферот, Ешли Јанг слета во Милано! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Диви“ се врати во Македонија, потпиша за Пролет

Слободен печат

Мекинро: Се обложувам дека Ѓоковиќ ќе биде рекордер!

Слободен печат

Остави Коментар

four × 3 =

Прочитај повеќе

Мухамед Али – кралот на рингот кој беше поголем од митот за себеси (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Германски ракометар заклучен во тоалет за време на натпревар

Слободен печат

Баерн подготвува чистка на лето, прв ќе лета Перишиќ

Слободен печат

Карлос Саинц триумфира на премиерното Рели Дакар во Саудиска Арабија

Слободен печат

Желбите на Пандев: Македонија да игра на ЕВРО 2020 и Џенова да остане во Серија А

Слободен печат

Поранешен фудбалер на Реал Мадрид замешан во пукањето на Ковачевиќ

Слободен печат