Алкараз и Медведев лесно до четвртфиналето во Мајами

Фото: EPA-EFE/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Карлос Алкараз и Данил Медвед без проблеми се пласираа во четвртфиналето на турнирот во Мајами.

Шпанецот беше подобар од Томи Пол кого го совлада во два сета, двапати по 6-4. Четвртфиналето за Алкараз ќе му донесе нов дуел со Американец и ќе се сретне со Тејлор Фриц кој помеѓу најдобрите осум се пласираше откако го елиминираше Холгер Руне исто така со 2:0.

Немаше проблеми ниту Данил Медведев кој со 2:0 го совлада Хлис, 6:4 и 6:2, а за место во полуфиналето ќе игра против Еубанкс кој беше подобар од Манарино (2:0).

Во преостанатите два четвртфинални парови се среќаваат Русувуори – Синер и Хачанов – Керундоло.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот