Алиоски остана без Премиер лига

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски и наредната сезона ќе настапува во Чемпионшип лигата откако неговиот Лидс е елиминиран од Дерби Каунти во полуфиналето на плеј офот за пласман во Премиер лигата.

Лидс пред своите гледачи е поразен со 2:4 иако реваншот го започна со предност од 1:0 од првиот натпревар, а македонскиот репрезентативец не настапи поради повреда.

Лидс поведе со голот на Далас во 24. минута, но Дерби до крајот на полувремето преку Мериот израмни на 1:1. Во второто полувреме, Лидс доживеа шок откако Дерби за 13 минути преку Моунт и Вилсон зголеми на 1:3.  Далас повторно го врати Лидс во игра, но Мериот во 85. минута го однесе Дерби во финалето на плејфот каде го очекува Астон Вила.

Прочитајте и...  Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат