Алиоски опериран, ги пропушта квалификациите

Езгјан Алиоски предвреме ја заврши сезонава поради повредата здобиена на вчерашниот натпревар против Брентфорд и ќе ги пропушти јунските квалификации за ЕП 2020 година.

Алиоски денеска го оперираше менискусот на левото колено и се очекува рехабилитацијата да трае помеѓу шест и осум недели, што значи дека сезоната е завршена за македонскиот репрезентативец.
Алиоски е еден од најдобрите фудбалери на Лидс, сезонава настапи на 47 натпревари и постигна седум голови, но нема да биде во можност да и помогне на Македонија во квалификациските натпревари за ЕП 2020 против Полска и Австрија кои треба да се одиграат во јуни во Скопје.

– Разочарани сме од веста дека Џани најверојатно ја заврши сезоната. Тој е еден од најдобрите фудбалери на Лидс и може да игра на неколку позиции, исто така е еден од омилените играчи кај навивачите но и персоналот во клубот – изјави Виктор Орта, директорот на Лидс.

Прочитајте и...  Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Прочитај повеќе

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат

Официјално: Митревски е новиот голман на Порто

Слободен печат

Од вториот „шешир“ ги чекаме ривалите за учество на ЕП 2022!

Слободен печат

Потврдени осум трки, Ф1 сезоната ќе започне на 5 јули!

Слободен печат