3 C
Скопје

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Во рамките од петтото коло во Премиер лигата составот на Лидс го претрпе вториот пораз сезонава, откако на својот „Иланд роуд“ загуби минимално со 0:1 од Вулверхемптон.

Единствениот гол се случи во второто полувреме, мексиканскиот интернационалец Хименез најде простор за шут, топката се одби од главата на Филипс и го измами голманот Меслие за голема радост на гостите.

Кај домаќините иако на клупата за резервни играчи беше македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски, не доби шанса за настап од менаџерот Биелса.

На табелата Вулвси се на шестото место со девет бода, а Лидс е на 10 позиција со седум. Во наредното коло екипата на Алиоски ќе гостува кај Астон Вила на 23 октомври 2020 година.

Прочитајте и...  Реал Мадрид си договори фантастично засилување, Алаба четири години на „Сантијаго Бернабеу“

Денеска се одигра уште еден меч, без голови (0:0) одиграа екипите на Вест Бромвич и Барнли.

Поврзани вести

ВИДЕО: Поради неспортскиот потег Меси суспендиран на два меча!

Слободен печат

Рубин Хебај е првото зимско засилување на Шкендија

Слободен печат

Котески е наследникот на Бошковски на клупата на КЛ7

Слободен печат

Брестовац: Победата над Чиле може да биде позитивен знак

Слободен печат

ВИДЕО: Како изгледа карантинот пред Австралија Опен: Џогинг во соба, тенис без топчиња, фотелји

Слободен печат

Хелиос е првиот предизвик за МЗТ Скопје на турнирот во АБА2 лигата

Слободен печат

Остави Коментар