Алиоски ќе го гледаме во Премиер лигата! (ФОТО)

Оваа сезона одлично ја започна екипата од „Иланд Роуд“ и во моментот е на делба на второто место со Престон со по 28 бодови, лидер е ВБА со 30.

Првопласираните две екипи директно ќе се пласираат во Премиер лигата наредната сезона, а тимовите пласирани од третото до шестото место ќе играат во плеј-оф за последниот трет „билет“ кој исто така обезбедува настап во Премиер лигата.

Навивачите на Лидс јунајтед веќе долго време чекаат враќање во најсилната англиска фудбалска лига, последен пат играа во елитата во сезоната 2003/04.

фото/твитер

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски ја игра својата трета година во Лидс, сезонава после 13 натпревари има два голови против Милвол и Стоук сити.

Прочитајте и...  Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Фановите веруваат дека фудбалерите предводени од менаџерот Биелса после 15 години ќе го вратат Лидс во Премиер лигата.

Воедно навивачите на клубот му веруваат и на Алиоски кој може да биде еден од клучните играчи на евентуалениот краен успех.

Прочитај повеќе

Аталанта ја растури Валенсија, Нагелсман го надмудри Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Де Брујне во главната улога во триумфот на „граѓаните“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардарци во осминафиналето на ЛШ најверојатно против тимот преку кој лани обезбедија фајналфор

Слободен печат

Тренерот на Лајпциг е нов рекордер во Лигата на шампионите

Слободен печат

Халанд е најголемата грешка на еден од најдобрите ловци на таленти

Слободен печат

Тодоров го избра конечниот список: Отпаднаа тројца дебитанти

Слободен печат

Остави Коментар

четири × 3 =

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат