Алиоски: Дури и ние можеме да го победиме Манчестер јунајтед!

Нашиот играч се подготвува за нов голем предизвик, в понеделник на „Емирати“ во Лондон ќе се обиде со својот Лидс да го изненади фаворитот.

Во пресрет на натпреварот од третото коло во ФА Купот против Арсенал, македонскиот репрезентативец одлучи да го „пецне“ тимот предводен од норвешкиот менаџер Оле Гунар Солскјер.

Езгјан Алиоски се подготвува за нов голем предизвик, неговиот Лидс јунајтед ќе се сретне против Арсенал

На прес конференција македонскиот репрезентативец ги сподели своите очекувања за дуелот против „топчиите“ кој што ќе се игра в понеделник (6. јануари) на „Емирати“ стадионот во Лондон.

Доби прашање од новинарите што мисли за триумфот на Арсенал во премиерлигашкото дерби против Манчестер јунајтед (2:0), еве што одговори нашиот интернационалец:

– Тоа не е нешто посебно. Оваа сезона дури и ние можеме да го победиме Манчестер јунајтед – вели Алиоски.

Прочитајте и...  Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

И оваа сезона „црвените ѓаволи“ играат променливо, моментно дури 27 бодови заостануваат зад водечкиот Ливерпул, а Лидс преку Чемпионшип се обидува да се врати во Премиер лигата.

Играчите на менаџерот Биелса после 26 одиграни кола се на првата позиција со 52 бодови, колку што има и второпласираниот ВБА.

Прочитај повеќе

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Слободен печат