ВИДЕО | Алијанса и Алтернатива: Таравари моментално води пред Бејта

Гостивар / Фото: Слободен печат - Дестан Јонузи

Во гостиварско со мали технички проблеми и со неколку забелешки за изборниот процес од опозициската коалиција на Албанците, АА-Алтернатива заврши изборниот ден.

Затворени се над 90 проценти од избирачките места.

Од пребројани досега 882 гласови во водство е Арбен Таравари со 455 наспроти Невзат Бејта од ДУИ кој освоил 383 гласови. И Таравари и Бејта со своите сопартици ги чекат резултатите и од другите избирачки места. Таравари е убеден во неговата победа.