Али Ахмети за Харадинај: Како еднаш не ти се одделија потешкотиите, човеку?

Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, преку социјалните мрежи реагираше по одлуката на косовскиот премиер Рамуш Харадинај да поднесе оставка од функцијата, откако доби покана да се појави пред Специјалниот суд во својство на осомничен.

Ахмети преку статус на Фејсбук изразува убеденост дека Харадинај и овој пат ќе изезе како победник.

– Како еднаш не ти се одделија потешкотиите, човеку? Се запознавме во потешкотии, и успеавме. Во какви било потешкотии излезе победник и сигурен сум дека ќе излезеш како победник и од оваа наредна нефер потешкотија. Убеден сум дека ти најдобро и овој пат ќе ја докажеш праведната борба на овој народ за слобода, демократија и независност – вели Ахмети во неговиот статус на Фејсбук.

Прочитајте и...  Палмер: Сите кои ќе му се приклучат на Додик ризкуваат американски санкции

Прочитај повеќе

СДСМ: По 30 години, лани за прв пат во државата почнаа да се градат целосно нови мостови

Слободен печат

По грешка пуштени 23 патници од крузерот во Јапонија

Слободен печат

Штетно е кога двајца „чауши” во еден ресор одат контра, им порачуваат земјоделците на Трипуновски и Димковски

МИА

Само 30 отсто од Бугарите си ги мијат забите

Слободен печат

Најмалку седуммина загинати во земјотресот од 5,7 по Рихтер на турско-иранската граница

Слободен печат

Кинескиот гигант има најмногу 5G договори во Европа

Слободен печат

Остави Коментар

17 − 17 =

Прочитај повеќе

Јужна Кореја прогласи највисок степен на опасност од Ковид-19

Слободен печат

Милошоски најавува нова „бомба“ за Заев

Слободен печат

Напаѓачи пукаа во наргиле-бар во Штутгарт

Слободен печат

Сандерс победи на изборите за претседателски кандидат во Невада

Слободен печат

Италија: 11 села се изолирани поради коронавирусот

Слободен печат

Чолош: Крајно време е да се донесе одлуката за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија

МИА