Алексис Санчез утре на лекарски прегледи

Санчез на почетокот од 2018 година дојде на „Олд Трафорд“ како големо засилување и се промовираше како еден од најплатените фудбалери во Англија.

Но, Чилеанецот потфрли и менаџерот Оле Гунар Солскјер се обидува на сите начини да се ослободи од фудбалерот. Според англиските медиуми во вторник се очекува да пристигне во Милано, ги помине лекарските прегледи и потпише за Интер.

„Неро-аѕурите“ договорија позајмица до крајот на сезоната, а наредното лето ќе имаат опција да го откупат неговиот договор за 18 милиони евра.

Би требало да биде замена за хрватскиот интернационалец Иван Перишиќ кој минатата недела потпиша за Баерн Минхен.

Прочитајте и...  Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Од доаѓањето во дресот на „црвените ѓаволи“ имаше вкупно 45 натпревари и постигна скромни пет голови и запиша девет асистенции.

Прочитај повеќе

ЛШ: Наполи со Елмас против Барселона! (ФОТО)

Слободен Печат

Само три гема за Џазири, „Ѓоковиќ експрес“ во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен Печат

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Остави Коментар

дванаесет + осум =

Прочитај повеќе

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат