Александар Вучиќ: За 24 часа ќе имам нови информации за убиството на Косовските Срби

Обраќање на Александар Вучиќ / Фото Телеграф.рс принтскрин

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска, говорејќи за ситуацијата на Косово и Метохија и кампањата против Србија, изјави дека „направија се за да ја уништат Србија, но дека Србија ќе победи“.

Тој изјави дека во рок од 24 часа ќе излезе со нови информации за убиството на тројцата Срби во Бањска на 24 септември и дека ќе бара од сите надлежни целосно да се открие вистината за крвавиот настан.

– Направија се за да ја уништат Србија, Србија ќе победи! – рече Вучиќ во видеото објавено на Инстаграм.

 

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот