Алегри замена за Солскјер во Манчестер јунајтед!?

Италијанскиот стратег се надева дека наскоро повторно ќе има тренерски предизвик, а се шпекулира дека би можел да се пресели на „Олд Трафорд“.

Како што пренесува британскиот „Дејли Мејл“, Масимилијано Алегри би можел да седне на клупата на „црвените ѓаволи“, доколку Оле Гунар Солскјер има намера да си оди во наредните неколку месеци.

52-годишниот стратег Алегри минатото лето го напушти Јувентус, после освојувањето на петтата титула по ред во Серија А.

Оттогаш италијанскиот тренер нема работа, иако се поврзуваше со трансфер во Арсенал како замена за Унаи Емери, но нешто подоцна беше промовиран Микел Артета.

Прочитајте и...  Добри вести од Реал, Томпкинс го победи коронавирусот

Алегри се надева дека наскоро повторно ќе има тренерски предизвик, а се шпекулира дека би можел да се пресели на „Олд Трафорд“.

Солскјер од друга страна не се плаши од отказ, но после поразот во првиот меч од полуфиналето во Лига Купот од Манчестер сити истакна дека неговите играчи ги имаа најслабите перформанси досега сезонава.

Манчестер јунајтед има само две победи во последните шест натпревари. Освен Алегри, со поранешниот европски шампион се поврзува и екс менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Прочитај повеќе

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат