Алегри со „ултиматум“ до Манчестер јунајтед!?

Италијанскиот тренер Масимилијано Алегри му се понудил на Манчестер јунајтед, пренесува „Дејли Мејл“.

Тој е заинтересиран за функцијата, но на првите луѓе на клубот од „Олд Трафорд“ им поставил услов дека мора да го ангажираат „во рок од неколку следни недели“, бидејќи нема намера да чека до зима или до крајот на сезоната во потрага за нов тренерски ангажман.

Поранешниот тренер на Милан и Јувентус е без ангажман од крајот на минатата сезона, кога со Јувентус освои пет шампионски титули по ред и е во потрага по нова работна обврска. Алегри претходно се поврзуваше со Арсенал, а Италијанецот рече дека би сакал да работи во Премиер лигата и сè почесто го учи англискиот јазик.

Прочитајте и...  Ливерпул го има најдобриот млад играч во Премиер лигата (ВИДЕО)

Во последните четири првенствени натпревари Манчестер освои само два бода, а после репрезентативните обврски го чека дербито со Ливерпул на „Олд Трафорд“.

Откако доби нови тригодишен договор, Солскјер во следните 17 првенствени натпревари освои исто толку бодови, а неговиот состав оваа сезона го забележа најлошиот старт во последните 30 години.

Прочитај повеќе

Покетино, Куман и Чави меѓу кандидатите за тренер на Барса!

Слободен печат

У19: Се крои националниот состав пред настапот на ЕП 2022

Слободен печат

Непосредно пред дуелот со Баерн: Умтити позитивен на коронавирус!

Слободен печат

Јан Вертонген ја освежи одбраната на Бенфика (ВИДЕО)

Слободен печат

Металург преку Струга си обезбеди место во „малото“ финале!

Слободен печат

Танушев му донесе бод на Пелистер против Силекс

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Слободен печат

Обложувач погоди 12 парови и го чекаше уште Атлетико за голема добивка! (ФОТО)

Слободен печат

Евролига: Антиќ во тимот на деценијата на Олимпијакос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Одлична партија на Митревски од 15 одбрани против Адемар Леон

Слободен печат

Хорват е најдоброто засилување во македонскиот клупски ракомет

Слободен печат

Учесниците на кошаркарскиот камп во Маврово успешно тестирани од Ковид-19

Слободен печат