Албин Курти следеше фудбалски натпревар, но неговиот гест ги зачуди сите (ФОТО)

По победата на неговата партија, Самоопределување, во последните предвремни парламентарни избори во Косово, медиумите го следат Албин Курти скоро во секој чекор. Но и тој преку социлајните мрежи информира за сите негови активности.

Курти за време на изборите вети дека фудбалскиот натпревар меѓу Косово и Црна Гора ќе го следи од приштинскиот стадион „Фадил Вокри“, па и тоа го стори. Но тој не се појави во ВИП ложата од стадионот каде што се сместуваат вообичаено косовските поличари, туку меѓу самите навивачи во источната трибина.

– Во источна трибина на стадионот „Фадил Вокри“. За нашата екипа на Косово го очекуваме тоа што го сакаме – победа“ – напишал Курти на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Прочитајте и...  Манчевски: Судот ќе каже која е казната којашто треба да ја плати Мицкоски за неговото неодговорно однесување (ВИДЕО)

Инаку, синоќа во Приштина се одржа фудбалски натпревар меѓу Косово и Црна Гора, при што победија домаќините со 2:0.

Фејсбук/Албин Курти

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат