Албин Курти раскажа за сообраќајката во Тирана и со какви повреди се здобил - Слободен печат

Албин Курти раскажа за сообраќајката во Тирана и со какви повреди се здобил

Лидерот на Сомоопределување Албин Курти за прв пат зборуваше за сообраќајката која се случи во неделата навечер во Албанија, односно на автопатот Тирана-Драч. Во интервју за албанската телевизја ”Syri Tv”, Курти ги раскажа околностите, а рече дека го повредил само лактот.

-Патувавме за Тирана за да ја славиме победата. Пред нас имавме полициско возило, која удри друго возило. Ние удривме во полициското возило и возило зад нас не удри – изјавил Курти, пренесува Телеграфи.

Тој понатаму објасни и за малата повреда.

-Секако не се здобивме со повреди. Јас само малку го повредив лактот– рече Курти.

Прочитај повеќе

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 11 загинати во нов милитантен напад во Алепо

Слободен Печат

Расте билансот на жртви и повредени во стравичниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Научник пред три месеци ја предвиде епидемијата: Колку е опасен корона вирусот?

Слободен Печат

Остави Коментар

18 + seventeen =

Прочитај повеќе

Астероид ескплодираше во близина на Земјата, неговите остатоци се разлетаа во Северна Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пендаровски и Мишел се согласија дека иднината и судбината на Македонија е европска

МИА Агенција

Османи: Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен Печат

Поглед во Вухан – епицентарот на епидемијата на опасниот корона вирус

Слободен печат

Научниците ги открија причините за најголемата експлозија во Вселената

Слободен Печат