АЛБАНСКИОТ БИЗНИСМЕН среде емисија го бакна во уста својот „ПРИЈАТЕЛ“ (ФОТО)

Познатиот албански бизнисмен, Елтон Илирјани, гостуваше во емисија во Топ Чанел, само неколку часа пред да замине од Албанија во САД, каде што живее и работи со години. Но, во ова последно телевизиско интервју, Елтон „подари“ интересно изненадување, но и провокација, бакнувајќи во уста еден негов пријател, кој во телевизиското студио влезе маскиран.

– Провокацијата е потребна, за да им се покаже на Албанците дека да се бакнува маж со друг маж не е ништо што ќе ве извади од памет… или две жени заедно. Во текот на целиот ден гледаме голи жени, со градите надвор, додека да бакнуваш некого од истиот пол преставува вест, па јас сакам тоа за прв пат да не претставува вест – објасни тој.

View this post on Instagram

Për injorantët në parlament!

A post shared by Elton ILIRJANI (@eilirjani) on

Провокациите на Елтон за време на неговиот двомесечен претстој во Албанија беа многубројни, од ставање кармин на усните до голи фотографии, но и несогласувањата кои ги имаше со некои политички фигури.

Елтон Илирјани во албанската јавност е познат како успешен бизнисмен. Тој потекнува од албанскиот град Тепелена, додека пред неколку години јавно пред албанската јавност призна дека е геј.

Прочитајте и...  Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Кортни Кардашијан го напушти реалното шоу по 13 години: Потребна ми е приватност

Слободен печат

Како да изберете совршена лубеница?

Слободен печат

Во судница прикажана слика од крвавиот Џони Деп на носилки, актерот првпат кажа што му направила Амбер (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Разладете го домот во најтоплите денови без климатизер

Слободен печат

Кејти Пери и Орландо Блум повторно докажаа дека имаат интересна смисла за мода (ФОТО)

Слободен печат

Лек за 100 болести: Боровинките се едни од најлековитите овошки

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Интервју со Андријана Јаневска: Чест ми е да ја претставувам Македонија во ваков светски проект

Јасмина Кантарџиева Димков

Хали Бери се откажa од улогата на трансродов маж (ВИДЕО)

Слободен печат

Многумина мислат дека носењето на маската под носот е неправилно, но еве во кои ситуации е потребно

Слободен печат

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Слободен печат

Фолк пејачката Ани Малинкова: Планински туризам ми е избор за ова лето

Слободен печат

Четири показатели дека имате вишок отрови во организмот

Слободен печат