Албанката која доминира на светските модни писти (ВИДЕО-ФОТО) – Слободен печат
ЕспресоМода

Албанката која доминира на светските модни писти (ВИДЕО-ФОТО)

Тика Цамај во моментов е една од најпознатите и најбараните албански модели во САД

Овие денови во неколку различни американски градови се одржува неделата на модата за бикини.

Пред извесно време се одржа „New York Summer 2019“, додека овие денови убавиците своите активности ги реализираат на модната писта во Мајами.

Таму се рекламираат костими за капење, кои се во мода низ целиот свет. Меѓу овие убавици е и албанската манекенка Тика Цамај.

Тика е избраниот модел од познатата модна куќа „Моника Хансес“ и се чини дека привлекува големо внимние во јавноста.

Таа имаше дефиле во бикини во стил од деведесетите години, кои повторно се во мода.

Тика Цамај во моментов е една од најпознатите и најбараните албански модели во САД, пренесува Телеграфи.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close