АЛБАНИЈА ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕ: Нов земјотрес од 4,2 степени, кој бил почувствуван и во Црна Гора

Новиот земјотрес регистриран во Албанија бил со јачина од 4,2 степени по Рихтер, а се почувствувал и во Црна Гора.

Земјотресот го регистрираше Сеизмолошкиот институт на Црна Гора 15 минути по полноќ, а епицентарот се наоѓа на 18 километри јужно од Медова.

Овој земјотрес бил со средна сила и хипоцентарот бил на длабочина од осум километри. Земјотрес од ваков тип може да предизвика само мала материјална штета во епицентралното подрачје.

Прочитајте и...  Училиштата и градинките во Словенија ќе останат затворени и по 17 април

Прочитај повеќе

Болните од коронавирус во Њујорк ќе се лекуваат и на американски воен брод (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Хрватска 657 лица се позитивни на коронавирусот, вкупно пет починати

Слободен печат

Кина со повеќе посериозни мерки планира да ја заживее економијата

Слободен печат

Економскиот совет одржа втор состанок, се разгледувал дополнителен пакет на мерки

Слободен печат

Австрија додека трае епидемијата нема да прифаќа барања за азил на своите граници

Слободен печат

Состојба со коронавирусот во светот до 17 часот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кучињата прошетани, полицискиот час може да почне (ФОТО)

Гореа контејнери во Скопје, пожарникарите мораа да интервенираат (ФОТО)

Слободен печат

Република Српска прогласи вонредна состојба поради епидемијата на коронавирусот

Слободен печат

Венецуелски генерал се предаде на ДЕА

МИА Агенција

Ердоган по кратка постапка го промени министерот за транспорт

Слободен печат

Руските научници развија препарат за лекување на заразени со коронавирус?

Слободен печат