Албанија: Двајца бивши пратеници се судрија со полицијата – Слободен печат
ВестиРегион

Албанија: Двајца бивши пратеници се судрија со полицијата

Двајца бивши пратеници од албанската опозиција се судрија со полицијата во одбрана на револтиран граѓанин

Двајца бивши пратеници од опозициската партија на Албанија, Кљевис Балиу и Ендрит Браималари, се судрија со полицијата во одбрана на еден граѓанин од Тирана, Агим Пропоши, кој се обидуваше да го пробие полицискиот кордон.

Балканвеб објави видео снимка каде јасно се гледа како полицијата го фаќа за врат бившиот пратеник на Демократсаката партија на Албанија, Кљевис Балиу.

Имено се работи за рушење на една стара населба во Тирана и градење на нов булевар, каде што е планирано да има 38 куќи од кои до сега се срушени 10.

Според Балканвеб, сепак на крај граѓаните и бившите пратеници не успеале да го пробијат полицискиот кордон, а полицијата, за разлика од минатите протести, нема употребено солзавец врз граѓаните.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close