АЛАРМАНТНО во Струмица: Аерозагаденоста на високо ниво

Мерните станици во земјава покажуваат дека попладнево воздухот е најзагаден во Струмица, а веднаш потоа Куманово, па Кочани маново и Ѓоче Петров.

Кај Струмица се измерени дури 136 µg/m3 ПМ10 честички, додека во Куманово се измерени 55 µg/m3, а во Кочани измерени се 50 µg/m3.

Прочитајте и...  Филипче: Тестирано семејството на починатиот од Ковид-19 од Чаир

Прочитај повеќе

И Забрчанец во самоизолација поради контактот со Зекири

Слободен печат

„Не ви е тоа милениче“: Посвоиле дете со аутизам, го користеле за прослави и сликање, па го вратиле (ВИДЕО)

Слободен печат

Поради нередите во САД, Трамп ќе ја прогласи левичарската група Антифа за терористичка

Слободен печат

Портпаролот на Путин ја опиша борбата со коронавирусот: Не можеш да разликуваш јагоди од пилешко

Слободен печат

Шведска првпат од 13. март без смртни случаи

Слободен печат

БиХ: Премиерот и другите осомничени во аферата со респираторите пуштени на слобода

Слободен печат

1 comment

АЦЕ 07/11/2019 - 21:54 at 21:54

ВО НОВО ЛИСИЧЕ ДЕНСКИ НЕСЕ ОСЕКЈА ТОЛКУ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ АЛИ НОЌЕ ПОСЛЕ 2 ЧАСОТ Е УЖАС ОТРОВНИОТ ВОЗДУХ ВЛЕГУВА ВО СТАНОВИТЕ,ИМА МНОГУ ОБОЛЕНИ КОМШИИ ОД РАК НА ПЛУЌА, НА ДОЈКА КАЈ ЖЕНИ И ДР.МНОГУ ИМА БОЛНИ ОД ПАРКИНС И ДР.ИМА МНОГУ ПОЧИНАТИ

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Италија во последните 24 часа починаа 75 лица

Слободен печат

Филипче: Тестирано семејството на починатиот од Ковид-19 од Чаир

Слободен печат

Рударски гигант со експлозив уништи 46.000 години стари пештери на Абориџините

Слободен печат

Братот на Џорџ Флојд раскажа како течел разговорот со Трамп: Не ми даде можност ниту да зборувам (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонскиот полициски синдикат бара да престанат политичките борби во МВР

Слободен печат

Новинари на Ројтерс погодени со гумени куршуми на протестите во Минеаполис: Го снимив со камера како ја впери пушката кон мене (ВИДЕО)

Слободен печат