АЛАРМАНТНО во Струмица: Аерозагаденоста на високо ниво – Слободен печат
ВестиМакедонија

АЛАРМАНТНО во Струмица: Аерозагаденоста на високо ниво

Кај Струмица се измерени дури 136 µg/m3 ПМ10 честички, додека во Куманово се измерени 55 µg/m3, а во Кочани измерени се 50 µg/m3.

Мерните станици во земјава покажуваат дека попладнево воздухот е најзагаден во Струмица, а веднаш потоа Куманово, па Кочани маново и Ѓоче Петров.

Кај Струмица се измерени дури 136 µg/m3 ПМ10 честички, додека во Куманово се измерени 55 µg/m3, а во Кочани измерени се 50 µg/m3.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Еден коментар

  1. ВО НОВО ЛИСИЧЕ ДЕНСКИ НЕСЕ ОСЕКЈА ТОЛКУ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ АЛИ НОЌЕ ПОСЛЕ 2 ЧАСОТ Е УЖАС ОТРОВНИОТ ВОЗДУХ ВЛЕГУВА ВО СТАНОВИТЕ,ИМА МНОГУ ОБОЛЕНИ КОМШИИ ОД РАК НА ПЛУЌА, НА ДОЈКА КАЈ ЖЕНИ И ДР.МНОГУ ИМА БОЛНИ ОД ПАРКИНС И ДР.ИМА МНОГУ ПОЧИНАТИ

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close