1 C
Скопје

Алармантно во Србија – заразни близу 8 илјади за еден ден

Во изминатите 24 часа во Србија починаа 48 пациенти од коронавирус, додека 7.999 се новозаразени, објави денеска тамошното Министерството за здравство, пишува „Бета.рс“

Тестирани се 22.837 лица.

На респираторот се 269 пациенти, додека хоспитализирани се 7.499 лица.

Вкупно 1.652 лица починаа во Србија од почетокот на епидемијата.

Извор: Бета.рс.

Прочитајте и...  Борел „искрено и отворено“ со Димитров и со Османи: Сè уште нема вакцини за земјите надвор од ЕУ

Поврзани вести

ВИДЕО I Ооо Пјетер! Спасувачите извлекоа старец затрупан под 4 метри снег

Илинка Иљоска

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат

ВИДЕО: Експлозијата го тресе Ријад само неколку дена по друг обид за напад

Слободен печат

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Бајден се слушна и со Столтенберг: САД остануваат посветени на колективна одбрана и на зајакнување на трансатлантската безбедност

Слободен печат

Остави Коментар