Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Шпанскиот фудбалски клуб објави дека шест членови на екипата се позитивни на коронавирус.

Тестовите открија шест позитивни случаи помеѓу членовите на нашиот клуб и помошните лица, а сите веќе се наоѓаат во самоизолација во своите домови и следната недела повторно ќе бидат тестирани.

Во рамките со протоколот на „Ла Лига“, тренинзите на првиот тим ќе се одвиваат индивидуално. Исто така, и сите оние членови на нашиот клуб кои беа негативни на последното тестирање ќе бидат повторно тестирани во петок – соопштија од Атлетик Билбао.

Еден од заразените е Ињаки Вилијамс. Претходно Барселона објави еден позитивен случај коронавирус, станува збор за Жан-Клер Тодибо.

А исто така во вторникот позитивни случаи пријавија уште Валенсија, Севиља, Мајорла и Еспањол, додека во понеделникот Атлетико Мадрид информираше дека заразени се Шиме Врсаљко и Анхел Кореа.

Прочитајте и...  Како Ајакс го изигра Баерн Минхен за Сержињо Дест

Прочитај повеќе

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат