Ал Пачино доживеа незгода: Се сопна и падна на црвениот тепих! (ФОТО)

Посебна точка имаше актерот Ал Пачино (78) кој пристигна со израелската колешка и пејачка Меитал Дохан (39) со која е во врска уште од септември минатата година.

Некогаш со себе носиш придружба за да не бидеш соло, некогаш за да те разубави, а понекогаш за да те дигне од подот, се пошегуваа обожавателите на друштвените мрежи после гафот на црвениот тепих на доделувањето на БАФТА наградите. Посебна точка имаше актерот Ал Пачино (78) кој пристигна со израелската колешка и пејачка Меитал Дохан (39) со која е во врска уште од септември минатата година.

Токму таа го „спаси“ кога тој се сопна на црвениот тепих, додека се качуваше по скалите и многу брзо заврши „на нос“. Двојно помладата девојка му пружи рака, а за помош се понудија и други колеги кои му помогнаа на актерот да се врати на нозе.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 11.07.2020: За Овенот ќе има убави промени, а Ракот ќе запознае многу драгоцена личност
Profimedia

„Не е забавно доколку некој не се распадне на тепихот. Овој пат тоа беше Пачино“, коментираа обожавателите на друштвените мрежи.

Гласините за врската на Меитал и Пачино започнаа да кружат уште минатата година.

„Прво се трудеа нивната врска да остане многу приватна, но сега веќе не се трудат тоа да е тајна“, истакнал пријател на Пачино. Меитал е најпозната по улогата во хумористичната серија „Weeds“ и ја има напишано книгата „Love and other bad habits“. Таа исто така ја има објавено и песната „On Ya“ со пејачот Сеан Кингстон (28).

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат