Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Париските „светци“ беа многу блиску до елиминација синоќа во Лигата на шампионите и доколку се случеше тоа можеби повторно ќе се зборуваше околу иднината на двете најголеми ѕвезди во клубот, Килијан Мбапе и Нејмар.

Но, финишот се покажа како среќен за ПСЖ кој успеа за три минути да направи целосен пресврт и преку Аталана обезбеди пласман во полуфиналето.

Сезонава Французите се надеваат дека ќе биде вистинската и дека конечно ќе се искачат на европскиот трон, а така мисли и првиот човек на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи кој воедно зборуваше за Мбапе и Нејмар.

Веќе размислуваме на полуфиналето, горд сум на играчите. Не беше лесно после откако домашната лига беше суспендирана. Нејмар заедно со Мбапе се едни од најдобрите играчи на светот, тие никогаш нема да го напуштат ПСЖ – рече Ал-Келаифи за „РМЦ Спорт“ после натпреварот.

Прочитајте и...  Лудилото на „диктаторот“ Ердоган: Турските коментатори не смеат да го изговорат името на Кантер во пренос

Последен пат оваа екипа беше меѓу најдобрите четири во ова натпреварување во сезоната 1994/95.

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Дали Озил веќе го одигра последниот меч за Арсенал!?

Слободен печат

Мурињо пред три години во Скопје го водеше Манчестер јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Слободен печат

Баерн Минхен и Севиља вечерва играат за првиот трофеј сезонава

Слободен печат

Гвардиола не ја научи лекцијата: Борусија Дортмунд му украде уште еден тинејџер на Сити

Слободен печат

Бунт во Мајнц, фудбалерите си ги бараат парите од кои се откажаа поради короната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вистински европски тест за Шкендија,  тетовските „црвено-црни“ сонуваат сензација против Тотенхем

Слободен печат

Коронавирусот направи хаос во мак ракометот, нови позитивни и во Охрид

Слободен печат

Официјално: Челси донесе замена за најскапиот голман на светот

Слободен печат

Наскоро Ѓоковиќ ќе се соочи со проблем кој го имаат сите големи шампиони

Слободен печат

Не е случајност: Барселона по трет пат „краде“ фудбалер пред нос на конкурените

Слободен печат

Швајцарците го продолжуваат „ловот“ на првиот човек на ФИФА,именуваа нов главен истражител

Слободен печат