Актерот од хит сериите „Gossip Girl“ и „YOU“ стана татко: Ова момче е вистинско чудо за нас! (ФОТО)

Домино Кирке, сопругата на Пен Бадгли, го роди нивното прво дете. Двојката доби син на 11 август, но дури сега тоа го открија за јавноста на необичен начин.

Кирке постави отпечаток од плацентата на бело парче хартија и откри дека бебето пристигнало пред 40 дена.

View this post on Instagram

Fuzzy babies #tbt 📷 by @kristinaloggia

A post shared by Domino Kirke-Badgley (@domino_kirke) on

Бадгли многумина го паметат како Ден од серијата „Gossip Girl“, а во хит серијата  на Нетфликс „You“ го играше ликот на Џо Голдберг. Тој е во врска со Кирке од 2014 година, а се во брак од 2017 година.

View this post on Instagram

On the road again… pregnancy after loss is a whole other thing. After two miscarriages in a row we were ready to call it. I stopped trusting my body and started to accept the fact that I was done. As a birth attendant, I’ve seen and heard it all. It takes everything I’ve got to detach lovingly from the losses I’ve been present for and be in my own experience. When I was pregnant at 25, I knew nothing. I had no community. I dove in blissfully unaware about birth and its mysteries. Now, with 10 years worth of experience to pull from, I treasure my birth community and the knowledge I have. You’re already teaching us how to stay in the day in a way we’ve never had to, little one. Thank you.

A post shared by Domino Kirke-Badgley (@domino_kirke) on

Кирке е пејачка и таа ја објави својата бременост во февруари, а потоа сподели дека претходно „имала два спонтани абортуси“.

„Престанав да верувам во моето тело и почнав да го прифаќам фактот дека завршив со породувањето“, напиша Кирке, кој во 2009 година го доби синот Касиус Рајли.

Бременоста поминала добро, па парот сега има син чие име сè уште не е откриено.

Прочитајте и...  Оливија Њутн Џон среќна што третпат го победи ракот ќе им помага на луѓето што се борат со болеста

Поврзани вести

Оливија Њутн Џон среќна што третпат го победи ракот ќе им помага на луѓето што се борат со болеста

Слободен печат

Тамара Тодевска ќе ја истетовира химната и тоа баш онаа строфа што ја заборави!

Слободен Печат

д-р. Горан Николов, интернист-кардиолог: Метаболен синдром и ковид-19

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Пита со говедско и пилешки гради (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Не ви е потребно напорно вежбање, само перење, пеглање и чистење: Колку калории трошат домашните работи?

Слободен печат

Дали на Шербеџија и неговата сопруга им се заканува затвор во Америка за затајување данок?

Слободен Печат

Остави Коментар