Актерот на кој му беше ампутирана ногата поради коронавирусот е се уште во кома!

Instagram

На актерот Ник Кордеро пред 12 дена му беше ампутирана левата нога поради компликации кои настанале за врене на борбата со коронавирусот. Неговата сопруга Аманда Клотс секојдневно на друштвените мрежи ги известува следбениците за неговата здравствена состојба.

„Лекарите рекоа дека на MR скенот нема ништо што покажува дека нема да се разбуди, што е одлична вест. Толку сме среќни поради тоа, бидејќи за нас претставуваше голема грижа. Меѓутоа, поминаа веќе 12 дена од седацијата, а тој се уште се нема разбудено. Лекарите велат дека веќе требаше да се разбуди од кома“, раскажа Аманда на својот инстаграм-профил.

Аманда не ја губи надежта, таа започна танц предизвик во кој ги замоли следбениците да танцуваат на песната на Ник „Live Your Life“ и да го стават хаштагот #WakeUpNick. Стотици луѓе ширум светот секојдневно се приклучуваат на овој предизвик.

Ник и Аманда го имаат едногодишниот син Елвис Едуардо.