Актерот Мајкл Џеј Фокс го објави крајот на својата кариера: Здравјето ми е најважно!

Мајкл Џеј Фокс, најпознат по улогата во филмовите „Враќање во иднината“, отворено зборуваше за најлошите денови во неговиот живот, велејќи дека се повлекува од својата актерска кариера поради здравјето.

На актерот му дијагностицирале Паркинсонова болест кога имал само 29 години. Иако долго време се борел со оваа состојба, пред две години доби уште една тажна вест – лекарите пронајдоа тумор на ‘рбетот, кој рапидно расте, пренесува Кликс. Актерот имаше страшни болки, па речиси остана неподвижен.

Instagram

Своите размислувања на оваа тема ги сподели во својата нова книга „Нема време како иднината“.

„Има време за сè, а моето работно време од 12 часа и сеќавањето на седум страници дијалог се зад мене, барем засега. Да бидам искрен со себе и со продуцентите, режисерите, уредниците, сценаристите и актерите, ќе кажам дека влегувам во втора пензија. Тоа може да се промени, бидејќи сè се менува“, напиша Фокс.

Прочитајте и...  Трамп песимист дека ќе докаже изборна измама, но ќе продолжи да се бори
инстаграм

Наскоро ќе наполни 60 години, па затоа е целосно насочен кон семејството. Тој ужива во бракот со неговата сопруга Трејси Полан, со која е од осумдесеттите години, и е фокусиран на своите деца – синот Сем, близнаците Аквински и Шујлер, како и најмладата ќерка Есма.

инстаграм

Поврзани вести

ФОТО: Според фенг – шуи ова растение може да внесе благосостојба и добра енергија во домот

Слободен Печат

Од коронавирусот почина Зоран Росоманов, зетот на легендарната Виолета Томовска

Слободен печат

Џафери уценет: Или онлајн Собрание или координации без опозиција

Весна Тодоровска

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Вргањ со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

ФОТО: Наскоро ќе блесне новогодишната елка на плоштад

Слободен печат

Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian