3.9 C
Скопје

Актерот Арнолд Шварценегер беше итно пренесен во болница, по што се огласи на Инстаграм! (ФОТО)

Актерот Арнолд Шварценегер (73) беше подложен на итна операција, по што се огласи на социјалните мрежи.

инстаграм

 

Познатиот силен човек направи операција на срцева артерија, што помина добро.

инстаграм

Актерот објави фотографија од болничкиот кревет, а во најавата се заблагодари на клиниката во Кливленд каде што беше опериран.

инстаграм

Тој веќе е во добра форма, па објави неколку фотографии од прошетката, со што даде до знаење дека сè е во најдобар ред.

инстаграм

 

„Се чувствувам одлично и веќе шетав по улиците на Кливленд и уживав во одличните статуи. Благодарност до секој лекар и секоја медицинска сестра во тимот!“, напиша Шварценегер.

Прочитајте и...  Најстрастните „трошаџии“ во хороскопот: Овие знаци без размислување ќе ги потрошат сите пари!

Поврзани вести

ФОТО|Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац приредија вистинска новогодишна бајка! Погледнете ја зимската магија во домот на пејачките

Ивана Стамевска

ФОТО| Таа не носи памучни пижами: Погледнете што облекува згодната Георгина пред спиење!

Слободен печат

Српскиот актер Ненад Јездиќ итно хоспитализиран поради пневмонија!

Слободен Печат

Јованка Орлеанка: Небесните гласови ја воделе низ битките, а ја однеле и на клада, умрела како маченичка за да стане светица

Слободен Печат

Наташа Беквалац има три брака зад себе, а нејзиниот љубовен живот е „на пауза“ веќе подолго време!

Слободен Печат

Како парот кој водел љубов во соседната соба го инспирирал Леонард Коен да стане музичар

Слободен печат

Остави Коментар